Czy powinieneś nawiązywać kontakty z kolegami w mediach społecznościowych, czy zostawić to w pracy?
Na wielu ustach pojawia się palące pytanie - czy powinieneś nawiązywać kontakty z kolegami z pracy w mediach społecznościowych, czy zostawić to w biurze?
To trudna kwestia, ponieważ wielu z nas nawiązuje w pracy silne przyjaźnie, które wykraczają poza ramy koleżeństwa i zbliżają się do terytorium bliskich przyjaciół. W takim przypadku oczywiście będziecie się ze sobą kontaktować na Facebooku, Twitterze, Pintereście itp. W innych przypadkach są koledzy, którzy zdecydowanie należą do kategorii "w pracy", po prostu uczestniczą w Twoim życiu przy stole w sali konferencyjnej i nic poza tym.
To, czy nawiążesz kontakt z mediami społecznościowymi, jest kwestią indywidualną, ale z pewnością warto bardzo uważać na to, co publikujesz, zwłaszcza jeśli kontaktujesz się z kierownictwem lub przełożonymi! Nie należy publikować treści, które są kontrowersyjne i z pewnością nie mają nic wspólnego z Twoim dniem pracy. Dobrym pomysłem jest także filtrowanie tego, co mogą zobaczyć Twoi koledzy z pracy; można to zrobić na Facebooku.
Najlepszą radą jest zachowanie ostrożności i utrzymywanie kontaktów z osobami, które naprawdę nie są Twoimi bliskimi przyjaciółmi, raczej wokół mebli wypoczynkowych niż w przestrzeni osobistej. Faktem jest, że wiele firm losowo sprawdza konta w mediach społecznościowych potencjalnych nowych pracowników, więc z pewnością zmierzamy w kierunku ery pracy bardziej świadomej mediów społecznościowych! Ma to na celu zapewnienie równości w rekrutacji, ale także sprawdzenie, jaki typ osobowości ma dana osoba, zanim podejmie się decyzję o jej zatrudnieniu.
Jakie jest Twoje zdanie na ten dość dyskusyjny temat? Tak czy nie?