Polecamy...

Dzierżawa urządzeń wielofunkcyjnych

22 lutego 2016

Trudno jest sobie wyobrazić nowocześnie wyposażone biuro bez urządzenia wielofunkcyjnego. Przynajmniej jeden taki kolos powinien stać w każdym biurze i być współdzielony przez wszystkich pracowników, by biuro mogło działać. W wielkich korporacjach takich urządzeń jest zawsze cała masa, ale mniejsze firmy nie za bardzo mogą sobie pozwolić na rozrzutność w tej kwestii. Urządzenie wielofunkcyjne nadające się do pracy w biurze to spory wydatek i często trzeba szukać alternatywnych w stosunku do zwykłego kupna sposobów uzyskania możliwości, jakie ono daje. Jednym z takich sposobów jest dzierżawa urządzeń wielofunkcyjnych, której się tutaj przyjrzymy.

Istota rozwiązania -  Dzierżawa urządzenia wielofunkcyjnego polega po prostu na wypożyczeniu sprzętu za określoną cenę na określony czas. Zapotrzebowanie na tego typu ofertę rośnie i równocześnie pojawia się coraz większa podaż na rynku. Rosnąca konkurencja oznacza regularne spadki cen dzierżawy sprzętu biurowego, więc staje się to coraz bardziej atrakcyjna opcja. Trzeba jednak wiedzieć, że ceny są zależne również od skali eksploatacji sprzętu, na przykład ilości wydrukowanych lub skopiowanych dokumentów. Na koniec okresu rozliczeniowego dokonuje się wpłaty na warunkach zgodnych z umową.

Czy opłaca się dzierżawić sprzęt biurowy? Zalety dzierżawy-  Podstawową zaletą dzierżawy urządzeń wielofunkcyjnych jest oczywiście możliwość ograniczenia kosztów inwestycyjnych przy prowadzeniu działalności. Duży, jednorazowy wydatek Moza podzielić na wiele niewielkich opłat abonamentowych, które w dodatku najpewniej będą zależne od poziomu aktywności firmy. Będzie to więc pasywny czynnik stabilizacyjny dla płynności przedsiębiorstwa. Co równie ważne, przedsiębiorca nie będzie zaskakiwany dodatkowymi kosztami. Wszelkie sprawy związane z serwisowaniem sprzętu to zobowiązanie leżące po stronie właściciela urządzeń wielofunkcyjnych i dzierżawca nie ponosi w związku z tym kosztów. Jest to też idealna opcja, kiedy urządzenia będą wykorzystywane tylko przez krótki czas i nie ma realnej potrzeby ich zakupu.

Autor

Dariusz Homny

Doradca do spraw wypożyczania sprzętu biurowego.

To może Cię zainteresować