Polecamy...

5 sposobów na większą aktywność w biurze

20 sierpnia 2022

Zbyt długie siedzenie może być niebezpieczne dla zdrowia. Wszyscy o tym wiemy, prawda?

Jednakże, kiedy jesteście w pracy, siedząc w swoich fotelach biurowych, czy kiedykolwiek zatrzymaliście się, aby pomyśleć że to jest dokładnie ten sam scenariusz? Jasne, twój umysł jest zajęty, a twoje palce latają po klawiszach, ale nadal siedzisz przez wiele godzin każdego dnia.

Smutne jest to, że pracownicy biurowi są klasyfikowani jako osoby prowadzące siedzący tryb życia. Nieważne, czy codziennie w drodze z pracy do domu chodzisz na siłownię, te 7 lub więcej godzin spędzonych przy biurku naprawdę wyrządza szkody.

Dobra wiadomość jest taka, że jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby odwrócić sytuację. Jedną z nich jest skupienie się na zdrowiu i byciu bardziej aktywnym w godzinach pracy.

Wypróbuj stojące biurka

Biuro przyszłości będzie o wiele zdrowszym miejscem, po prostu dlatego, że będzie więcej możliwości, aby wstać i poruszać się w ciągu dnia pracy. Jedną z takich metod jest wykorzystanie stojących biurek. Może to być biurko z regulacją wysokości lub biurko z regulacją wysokości biurko, ale daje możliwość siedzenia, a następnie stanąć, powtarzając cykl.

Zobacz ten film, aby uzyskać więcej informacji.

Korzystaj raczej ze schodów niż z windy

Łatwy, ale bardzo skuteczny! Unikaj windy i korzystaj ze schodów za każdym razem, gdy musisz wejść lub zejść z piętra. Efekty będą się kumulować, a za każdym razem, gdy podniesiesz trochę tętno, ćwiczysz swoje ciało.

Idź pieszo do pracy i podczas przerw

Zostaw samochód w domu i chodź do pracy pieszo. Przyczyni się to do poprawy stanu środowiska i Twojego zdrowia. Jeśli jest to zbyt daleko, by iść pieszo, zaparkuj samochód w niewielkiej odległości i przejdź resztę trasy pieszo. Ponadto, podczas przerw na lunch z dala od biurka w biurze, upewnij się, że wstajesz i idziesz na spacer. Odrobina świeżego powietrza pomoże również skoncentrować umysł przed powrotem do biurka po południu.

Spotkania na stojąco lub pieszo

Siedzenie wokół nowoczesnych stołów w salach konferencyjnych może być nudne, bądźmy szczerzy. Spotkania trwają zwykle dłużej niż zaplanowano, co wpływa na długość dnia pracy. Wiele firm decyduje się na spotkania na stojąco lub pieszo, aby uniknąć tego problemu, ale są to również idealne sposoby na zdobycie odrobiny dodatkowego ruchu. Jeśli pracujesz zdalnie, nadal możesz brać udział w spotkaniach wideokonferencyjnych, wystarczy, że będziesz stać, a nie siedzieć!

Postaw sobie wyzwanie, by osiągnąć cel w postaci kroków

Mała rywalizacja to dobra rzecz, więc umów się z kilkoma kolegami i zobacz, kto zrobi najwięcej kroków w ciągu dnia! Możesz pobrać na swój telefon aplikację z krokomierzem lub kupić go i przypiąć do ubrania. W ten sposób nie tylko zmusisz się do pokonania swoich kolegów, ale także będziesz miał duży zastrzyk ćwiczeń.

Wstawanie i poruszanie się nigdy nie jest złą rzeczą. Wiadomo, że ćwiczenia poprawiają zdrowie, skupienie i koncentrację, a to oznacza bardziej produktywny obraz dla firmy.

Autor

Dariusz Homny

Doradca do spraw wypożyczania sprzętu biurowego.

To może Cię zainteresować