Polecamy...

Czy przestrzenie co-workingowe to biura przyszłości?

31 sierpnia 2022

Kiedy pracownik decyduje się na pracę zdalną, czyli pracuje w innym miejscu niż jego zwykłe, współczesne biuro, musi znaleźć alternatywę, która będzie dla niego odpowiednia. Musi to być miejsce wygodne, inspirujące kreatywność, a także takie, w którym można być produktywnym w godzinach pracy.

Istnieje wiele korzyści płynących z elastycznej pracy, ale siedzenie w łóżkui próbując wykonać swoją pracę nie jest jedną z nich - skończysz z okropnymi bólem pleców! Mając to na uwadze, czy uważasz, że przestrzenie co-workingowe mają szansę stać się regularnym biurem przyszłości?

To interesujące myśleć o tym, jak może wyglądać biuro przyszłości. Jest mało prawdopodobne, że wszędzie będą roboty, to wiemy, ale jakie zmiany mogą nastąpić? Niektóre z najczęstszych przewidywań obejmują mniejszą liczbę pracowników pracujących w biurze, przy swoich zwykłych biurkach, każdego dnia. Oznacza to bardziej elastyczne warunki pracy, wygodniejsze i swobodniejsze podejście do pracy, a także bardziej ekologiczne i zrównoważone podejście.

Elastyczność pracy jest już od jakiegoś czasu na topie. Ludzie decydują się na pracę w domu przez cały czas lub przez pewien czas, a wiele osób decyduje się również na podróżowanie podczas pracy, będąc całkowicie zdalnymi i przenosząc się z miejsca na miejsce. Oczywiście, istnieje również kilka innych opcji pośrodku tych skrajności.

Kiedy ludzie pracują zdalnie, wielu z nich decyduje się wpaść do przestrzeni co-workingowych podczas przemieszczania się z miejsca na miejsce. Są to duże przestrzenie biurowe, za korzystanie z których można zapłacić i które posiadają wszystkie meble biurowe i inne opcje technologiczne, których potrzebujesz. Niektóre z nich mają nawet sale konferencyjne i są idealne do współpracy i nawiązywania kontaktów.

Ze względu na fakt, że wiele osób decyduje się na pracę w innym miejscu, przestrzenie co-workingowe stają się niezwykle popularne i wiele z nich wymaga wcześniejszej rezerwacji, aby zapewnić sobie miejsce przy biurku. Niektóre z najbardziej popularnych przestrzeni co-workingowych na całym świecie mają nawet listy oczekujących!

Czy są jednak jakieś minusy tego typu przestrzeni i czy naprawdę zyskają one na popularności do tego stopnia, że zastąpią zwykłe biura?

Są szanse, że nie, nie przejmą one normalnego środowiska biurowego z jego zwykłym biurkiem i krzesłami, ale zawsze będzie to popularna opcja dla pracowników zdalnych. Są to również idealne przestrzenie dla osób, które wyjeżdżają w delegacje i muszą korzystać z drukarek i innych urządzeń, których nie mogą zabrać ze sobą.

Wady są oczywiste - to nie jest Twoja zwykła przestrzeń, więc możesz czuć się trochę nieswojo na początku pracując z ludźmi, których nie znasz, a także może być nieco bardziej frenetyczna atmosfera w przestrzenico może utrudniać koncentrację. Każda przestrzeń co-workingowa jest inna, więc warto przeczytać opinie przed wybraniem jednej z nich i znalezieniem idealnego miejsca do pracy.

Autor

Dariusz Homny

Doradca do spraw wypożyczania sprzętu biurowego.

To może Cię zainteresować