Polecamy...

Czy monochromatyczność się utrzyma?

11 kwietnia 2022

Monochromatyczny, inaczej znany jako combo pleców i bieli, był podstawą wystroju przez dziesięciolecia, a nawet przeniknął do mody. Fakt, że istnieje od tak dawna, powinien dać Ci spokój, że jeśli zdecydujesz się na to jako wybór renowacji biura, nie będzie to już wkrótce niemodne!

Ale dlaczego monochromatyczność jest tak popularna? Zasadniczo, czarny i biały są zarówno bardzo łatwe kolory do włączenia do każdej przestrzeni, nie mają żadnego szczególnego negatywnego wpływu na nastrój, a gdy są one włączone razem mogą stworzyć elegancki i nowoczesny wygląd, który będzie ozdobą magazynów mody i wystroju na całym świecie. Gdy połączysz luksusowe meble biurowe z najwyższej półki z tą paletą kolorów, uzyskasz efekt, który wzbudzi zazdrosne spojrzenia.

Najlepszym sposobem na zastosowanie monochromatycznego koloru w biurze jest utrzymywanie go bardziej w bieli niż w czerni, w przeciwnym razie zamkniesz przestrzeń i sprawisz, że będzie wyglądała na mniejszą, ze względu na ciemniejszy odcień. Co powiesz na białe biurko gabinetowe? Sprawi ono, że biurko będzie wyglądało na większe i będzie efektownym dodatkiem do Twojego biura. Oczywiście niektórzy obawiają się białych mebli ze względu na konieczność ich czyszczenia, ale wyglądają one tak, jak wyglądają, więc warto się na nie zdecydować!

Mniejsze meble biurowe mogą być w czarnym kolorze, z czarnymi żaluzjami lub czarnymi dziełami sztuki. Starannie łącząc kolory i nie posuwając się zbyt daleko w jednym kierunku, uzyskuje się równowagę, która naprawdę dopełnia przestrzeń dowolnej wielkości.

Odpowiadając na pierwotne pytanie, czy monochromatyczność jest tu na stałe? Z pewnością nie wygląda na to, aby miał zniknąć w najbliższym czasie, a jeśli chodzi o meble biurowe i wystrój wnętrz, jest to stylowy i bardzo elegancki styl, który warto wybrać.

Czy uważasz, że monochromatyczne biura są inspirujące?

Autor

Dariusz Homny

Doradca do spraw wypożyczania sprzętu biurowego.

To może Cię zainteresować