Polecamy...

Jak odpowiednie meble biurowe mogą poprawić Twój nastrój

25 lipca 2022

Morale to mocna rzecz. Najmniejszy szczegół może mieć ogromny wpływ na to, jak się czujesz, jak działasz, jak wydajny jesteś i jaki jest twój ogólny pogląd na świat w danym dniu.

W miejscu pracy morale ma kluczowe znaczenie. Nie tylko dlatego, że kiedy morale jest wysokie, biuro jest o wiele przyjemniejszym miejscem do pracy, ale również dlatego, że ma bezpośredni wpływ na nowe pomysły, sugestie i produktywność w końcu. W biznesie chodzi o produktywność, ze względu na inny związek z rentownością.

Kiedy myślisz o ogólnym wystroju swojego biura, czy uważasz, że jest ono przyjemne? Wygodny? Atrakcyjny? Jak myślisz, jakie wrażenie odnoszą odwiedzający, gdy wchodzą do środka?

To są pytania, które musisz zbadać, jeśli chcesz stworzyć przestrzeń, która nie tylko robi wrażenie na odwiedzających, ale także spełnia wszystkie kryteria dla Twoich pracowników.

W związku z tym należy również pomyśleć o meblach biurowych.

Jak więc wybór odpowiedniego rodzaju mebli biurowych może faktycznie zwiększyć morale w środowisku biurowym?

Znaczenie właściwych mebli biurowych

Wybór mebli biurowych, które nie tylko wyglądają jak należy, ale są również wygodne i pomocne jest bardzo ważny. Twoi pracownicy spędzają dużą ilość czasu siedząc na swoich krzesłach biurowych, przy biurkach i korzystając z różnych różnych metod przechowywania, które masz wokół swojej przestrzeni, więc musisz zapewnić, że nic niepożądanego nie dzieje się w wyniku.

Ergonomiczne meble to świetny pomysł w plan otwarty biurach ponieważ ustawienia mogą być dostosowane do potrzeb siedzącej tam osoby. Tak więc, jeśli masz układ agile working lub hot desking, pracownicy nie muszą siedzieć na krzesłach, które mogą im nie odpowiadać i powodować ból pleców pod koniec dnia.

Powinieneś również upewnić się, że rodzaj biurek i innych mebli, które wybierzesz, jest odpowiedni do celu. Na przykład biurka z ławkami i duże okrągłe stoły są idealne do współpracy, ale nie są idealne do pracy przy komputerze. Stacje robocze są idealne do indywidualnej pracy przy komputerze, ale znowu nie sprawdzą się tak dobrze, gdy ludzie muszą współpracować i pracować razem nad projektami. Możesz również spojrzeć na modułowe meble biurowe lub nawet spojrzeć na adaptowalne meble biurowe. Opcje są dość daleko idące.

Dobrym pomysłem jest zapytanie swoich pracowników, co myślą i jakie rodzaje mebli biurowych chcieliby zobaczyć w nowym nowoczesnym projekcie biura. Być może wymyślą kilka nowych, innowacyjnych pomysłów, które mają potencjał, aby zmienić swoje biuro z przeciętnego na fantastyczne, po prostu kupując kilka nowych kawałków tu i tam.

Jeśli masz już dużą ilość mebli, może być w stanie albo odnowić go i uczynić go wyglądać zupełnie nowy, lub może myśleć o recyklingu lub darowizny dla start-up który może zmagać się z kosztami nowych mebli. Jeśli zdecydujesz się pozbyć swoich mebli, musisz również upewnić się, że robisz to w odpowiedni sposób, aby wypełnić swoją odpowiedzialność wobec środowiska.

Meble mają moc zmieniania tego, jak się czujesz, po prostu dlatego, że mogą wpływać na to, czy jesteś wygodny, czy nie - to takie proste. Jeśli jest Ci wygodnie i czujesz się wspierany siedząc przy designerskim biurku, nie będziesz miał automatycznie złego nastroju. Jednak wyobraź sobie, że siedzisz na bardzo niewygodnym krześle przez cały dzień - czy myślisz, że będziesz w dobrym nastroju na koniec? Czy myślisz, że z przyjemnością wrócisz tam następnego dnia? Oczywiście, że nie.

Wybór mebli biurowych może drastycznie wpłynąć na morale, więc z pewnością warto starannie wybrać swoje elementy. Powinieneś również zapytać swoich pracowników, czy mają jakieś sugestie i co myślą; w końcu to oni będą używać go na co dzień!

Autor

Dariusz Homny

Doradca do spraw wypożyczania sprzętu biurowego.

To może Cię zainteresować