Polecamy...

Co robić, gdy... Nowe pomysły wydają się być rzadkością.

24 września 2022

Sukces firmy zależy od jej zdolności do podążania z duchem czasu. Jeśli pozostaje statyczny, nie zmienia niczego i naprawdę nie obchodzi, co jego konkurenci robią, to jest w zasadzie skazany na niepowodzenie w dłuższej perspektywie. Produktywność zatrzyma się i od tego momentu wszystko będzie negatywne.

Oczywiście, wymyślanie nowych, przełomowych pomysłów i przedsięwzięć nie jest najłatwiejszą rzeczą na świecie. Potrzeba kilku mózgów z kreatywnymi pomysłami, aby wymyślić wystarczająco dużo, aby stworzyć duże szanse. Co więc powinieneś zrobić, jeśli Twoja firma wydaje się mieć problemy z pomysłami?

Firma, która ma środowisko współpracy, w którym pracownicy regularnie przeprowadzają burzę mózgów i wysuwają pomysły, jest najlepszym rozwiązaniem. Zwinne środowisko pracy jest do tego idealne, ale nie musisz całkowicie iść w tym kierunku, jeśli nie pasuje to całkowicie do Twojej firmy. Zamiast tego po prostu zachęcaj pracowników do bardziej kreatywnego myślenia.

Oto kilka pomysłów, jak to zrobić.

  • Upewnij się, że morale jest wysokie, a pracownicy czują się docen iani - Współpraca i burza mózgów zawsze będą miały wyższą jakość, gdy pracownicy czują się doceniani, a w rezultacie morale w firmie jest wysokie. Pamiętaj, aby pytać swoich pracowników o ich sugestie i słuchać ich. Trzymaj drzwi otwarte dla każdego, kto chce przyjść i porozmawiać z Tobą przy biurku, nie nakładaj zbyt wiele pracy na swoich pracowników i ogólnie interesuj się ich szczęściem, zdrowiem i samopoczuciem.
  • Mieć dedykowane miejsce do współpracy - wysiłki współpracy są znacznie łatwiejsze, gdy istnieje rzeczywista przestrzeń dla tego typu pracy, aby się zdarzyć. Wyznacz obszar z dala od reszty biura, gdzie pracownicy siedzą przy swoich biurkach, próbując się skoncentrować. Udekoruj ten obszar w kolorowy i motywujący sposób. Miej wygodne meble biurowe i być może kilka dużych, nowoczesnych stołów dla zarządu do bazgrania i wymyślania nowych pomysłów, które mogą być zbadane.
  • Upewnij się, że każdy ma głos - Każdy w biurze powinien czuć się swobodnie i być w stanie uniknąć swoich sugestii i pomysłów, bez obaw o bycie umniejszonym lub wyśmianym. Upewnij się, że na ścianie znajdują się zasady współpracy i wytyczne, a każdy, kto ma takie poczucie, może przedyskutować je z Tobą, jako menedżerem, aby można było wprowadzić zmiany.
  • Dążdo różnorodności - Upewnij się, że w każdej sesji współpracy bierze udział zróżnicowany przekrój pracowników. Obecność osób o takim samym wykształceniu i pochodzeniu w każdej sesji współpracy doprowadzi po prostu do powstania komory echa. Oznacza to, że nie wymyślisz nic kreatywnego ani innowacyjnego.

Wdrożenie powyższych zmian powinno sprawić, że kreatywne pomysły ruszą w Twoim kierunku.

Autor

Dariusz Homny

Doradca do spraw wypożyczania sprzętu biurowego.

To może Cię zainteresować