Polecamy...

Sprzęt wielofunkcyjny

26 lutego 2016

Do pracy biurowej rzeczywiście ważnym elementem będzie dobry sprzęt wielofunkcyjny. Wybór tutaj nie będzie łatwy, dlatego warto sprawdzić jakie możliwości mają te najlepsze sprzęty, które dobrze w firmie się sprawdzą. Podstawowa kwestia to określenie sobie jakie się ma potrzeby: - jaki format dokumentów jest nam potrzebny - jak wiele osób z urządzenia będzie korzystać - jak wiele kopii miesięcznie będzie się wykonywać - czy sprzęt ma mieć dodatkowe funkcje Jeśli uda się odpowiedzieć na takie pytania to możliwe, że wybór odpowiedniego sprzętu stanie się już łatwiejszy. W wyborze może nam pomóc między innymi określenie ceny jaką będziemy w stanie zapłacić za urządzenie.

Oprócz tego ile będzie kosztować sam sprzęt trzeba także sprawdzać jakie będą koszty jego eksploatowania. Jest to bardzo ważne, ponieważ będzie można wtedy racjonalnie obliczyć ile rzeczywiście takie urządzenie będzie nas kosztowało. Warto także sprawdzać jakie są warunki gwarancji i jakie prawa mamy w zakresie takiego urządzenia. To istotne, ponieważ od tego zależy jak długo urządzenie będzie nam sprawnie pracowało. Oczywiście kupując sprzęt należy wybierać cyfrowy, ponieważ daje nam lepszą jakość wydruków. Warto wybierać możliwość rozbudowania urządzenia o dodatkowe możliwości po zakupie.

Nie wolno: - w czasie pracy urządzenia otwierać osłony, ponieważ do środka może się coś dostać - w czasie pracy konserwować urządzenia - wznawiać działania, jeśli przeszkoda w działaniu nie jest usunięta - pozwalać na obsługę osobom, które nie mają pojęcia o sprzęcie - używać sprzętu bez ochronnych urządzeń - czyścić sprzętu wilgotnymi szmatkami - stawiać na sprzęcie przedmiotów, które mogą być ciężkie, albo mogą zawierać w sobie płyn.

Trzeba pamiętać o tym, by: - instalacją urządzenia zajęła się osoba dobrze do tego przygotowana, która się na tym zna - sprawdzać jak sprzęt pracuje oraz jak działają przewody zasilające - doprowadzić inną linią zasilanie do urządzenia - sprawdzić czy montaż jest zgodny z instrukcją - urządzenie uszkodzone usunąć z użytkowania i dać do naprawy.

Autor

Dariusz Homny

Doradca do spraw wypożyczania sprzętu biurowego.

To może Cię zainteresować