Polecamy...

Czy urządzenie kopiujące to jeszcze tradycyjne ksero?

19 lutego 2016

Obecnie w wielu biurach tradycyjna kserokopiarka ma już tak rozbudowane funkcje, że trudno jeszcze mówić o niej jak o zwykłym ksero. Producenci wraz z projektantami urządzeń biurowych zadbali o to, aby te urządzenia miały bardzo bogatą skalę funkcji która znakomicie sprawdza się w organizacji i optymalizacji pracy biurowej. Dzisiaj takie urządzenie potrafi raz niejednokrotnie zaskoczyć swoimi zastosowaniami i możliwościami, a wykorzystanie ich w codziennych obowiązkach płynnie reguluje poziom efektów pracy. Oczywiście pierwotna ich funkcja to nadal wykonywanie kopii dokumentów oraz ich wydruki.

Są urządzenia na których można wykonać kopię kolorową, ale są i takie gdzie wydruki są tylko czarno białe, tutaj trzeba przemyśleć co będzie nam potrzebne w biurze przy standardowych obowiązkach. Funkcja kopiowanie i wydruku jest coraz bardziej rozbudowywana w wielu urządzeniach, i nie chodzi tylko o jakość wydruku, która nie różni się niczym od wydruku z tradycyjnej drukarki czy ksero, ale także o wiele innych dodatkowych opcji. W większości modeli jest już wbudowany automatyczny podajnik, który będzie przekładał i sortował dokumenty, odciążając tym samym pracownika. Dopracowywana jest też szybkość i sprawność kserowania i wydruku, co obecnie oscyluje w minimalnych odstępach pomiędzy poszczególnymi wydrukami.

Na rynku są także dostępne modele, które mają funkcję dziurkowania, zszywania i segregowania dokumentów oraz kart, co okazuje się niezmiernie użyteczne w wielu miejscach pracy. Oczywiście oprócz wykonywania kopii i wydruków, urządzenia takie mogą także skanować dokumenty i wysyłać je do odpowiednio zdefiniowanych plików na serwerach lub bezpośrednio na komputerach użytkowników. Urządzenie jest zazwyczaj podpięte do komputerów kilku lub nawet kilkunastu pracowników, może równocześnie przyjmować polecenia z kilku stanowisk i wykonywać je z maksymalną prędkością. Z tego względu skanowanie i przesyłanie dokumentów między komputerami jest bardzo łatwe i oszczędza mnóstwo czasu. Modele urządzeń kopiujących jakie obecnie mamy na rynku to cały szereg funkcji, a tym samym korzyści dla nas, które znacznie ułatwiają nam codzienną pracę.

Autor

Dariusz Homny

Doradca do spraw wypożyczania sprzętu biurowego.

To może Cię zainteresować