Polecamy...

Kserokopiarka

24 lutego 2016

Jeśli chcemy kupić kserokopiarkę to powinno się zwracać uwagę na wiele ważnych kwestii. Przede wszystkim musimy się zastanowić jaki format papieru będzie można w danym urządzeniu wykorzystywać. Oczywiście jeśli będzie tam opcja A3 to sprzęt bez problemu powinien także radzić sobie z mniejszymi papierami. Jeśli będzie zapotrzebowanie na większe druki to trzeba się upewnić czy urządzenie takie możliwości rzeczywiście ma. Istotnym elementem będzie także to jak wiele wydruków miesięcznie może urządzenie wykonywać. Jeśli prowadzi się duże biuro to możliwości obciążenia sprzętu powinny być ważne. Funkcjonalność W przypadku urządzeń, które mają różną funkcjonalność tak naprawdę trzeba brać pod uwagę to jakie możliwości daje taki sprzęt.

Czasami niektóre urządzenia mają druk dwustronny, tak zwany dupleks czy też mogą być podłączone do pracy w sieci, co na pewno sprawi, że wykorzystywanie takiego urządzenia będzie łatwiejsze. możliwości są więc tutaj różne i na pewno warto przy wyborze urządzenia zainteresować się tym jakie dodatkowe funkcje są nam proponowane i czy sprzęt będzie spełniał nasze oczekiwania. Koszty eksploatacji jeśli wybieramy jakieś urządzenie to trzeba się liczyć z tym, że jego wykorzystywanie także będzie generowało jakieś koszty. W związku z tym warto dobrze sprawdzić jakie te koszty eksploatacji mogą być.

Trzeba myśleć o tym jak często będzie zmieniać toner oraz jak będzie drogi. Musimy się zastanowić jak kosztowna jest regularna konserwacja urządzenia oraz jak często taką konserwację należy wykonywać. Wszystko to generuje koszty i trzeba je brać pod uwagę, ponieważ nie wydaje się pieniędzy wyłącznie na samo urządzenie, ale znaczenie mają także późniejsze koszty jakie będzie trzeba ponosić. Jeśli wyposażamy firmę to trzeba się zastanowić czy lepszym rozwiązaniem będzie jedno duże urządzenie czy też kilka mniejszych. Jest to ważne i uzależnione przede wszystkim od potrzeb firmy i funkcjonalności oraz tego jakie zadania wykonują pracownicy i czy każdy potrzebuje swojego urządzenia do pracy.

Autor

Dariusz Homny

Doradca do spraw wypożyczania sprzętu biurowego.

To może Cię zainteresować